Karasu Hava Durumu

Fiskobirlik; Görevi bırakmaya hazırız

Ekonomi | ibrahim | 18 Temmuz 2006, Salı | 10315 Okunma | 3 (5) Puan

Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Filizfidanoğlu, "Hükümetin fındığa kredi sağlanması yönünde kararname çıkarması halinde görevi bırakmaya hazırız" dedi.

Fiskobirlik; Görevi bırakmaya hazırız

Eyüp Filizfidanoğlu, fındık paralarının ödenmemesi konusundaki son gelişmeleri birlik yönetimiyle görüşmek üzere Giresun'un Bulancak ilçesinden FİSKOBİRLİK Genel Müdürlüğü'ne gelen 26 merkez mahalle ve köy muhtarını kabul etti.

Aylardır kredi sağlanması için girişimlerde bulunmalarına karşın hiçbir olumlu sonuç alamadıklarını ifade eden Filizfidanoğlu, "FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu olarak üretici ve fındığın haklarını korumak için aylardır sürdürdüğümüz mücadelemize devam ediyoruz. Kısa bir süre sonra kredi konusunda olumlu gelişmelerin yaşanacağını düşünüyoruz" dedi.

Filizfidanoğlu, kamuoyunda fındık fiyatlarının FİSKOBİRLİK'in politikaları sonucu düştüğü izleniminin son derece yanlış olduğunu savunarak, şunları söyledi:

"Fındık fiyatını kimin düşürdüğü ortadadır. Sayın Başbakan'ın, Giresun ve Ordu'da fındık hakkındaki açıklamalarının ardından fiyatlarda düşüş yaşandı. FİSKOBİRLİK, fındık fiyatlarının düşmesi için çalışmıyor. Aksine düşmemesi için aylardır çaba göstermektedir. FİSKOBİRLİK depolarında bulunan fındıkların ucuz fiyattan satılması asla söz konusu değildir."

Filizfidanoğlu, AK Parti milletvekillerinin birlik yönetiminin istifa etmesi durumunda birliğe kredi sağlanacağını söylediklerini, ancak Başbakan'dan böyle bir açıklama duymadıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Hükümetin fındığa kredi sağlanması yönünde kararname çıkarması halinde görevi bırakmaya hazırız. Sokaktan gelen istifa sözleriyle yönetimin istifa etmesi sözkonusu değildir. FİSKOBİRLİK'i seçen organlar vardır. Onların verecek olduğu kararlar esastır. Gündemimizde böyle bişey yoktur."


[ Yazıcı Sayfası ]

Puanlama
Lütfen bu haberi değerlendiriniz...
Beğenmedim   1  |  2  |  3  |  4  |  5   Beğendim
Yorumlar
 Bu girdiye toplam (0) yorum yapılmıştır.
Kendi yorumunuzu ekleyin. Utanılacak birşey yok.  


Bu içerik için henüz yorum bulunmamaktadır.

Yorumunu ekle
İsim *:
E-posta *:
Web sitesi :
Başlık *:
Yorum *:
  Yorumunuz en fazla 500 karakter uzunluğunda olabilir.
İzin verilen HTML imleri
<a> <p> <b> <u> <i> <strong> <ul> <ol> <li>
 
  * ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

powered by proGEDIA